Mesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Madde 1 – Sözleşmenin Tarafları
SATICI: MİSYON DANIŞMANLIK VE BİLİŞİM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ – MERKEZ MAHALLESİ HASAT SOKAK ALVER APT NO 52/1 KAMARA ŞİŞLİ İSTANBUL Telefon: 0212 934 0112
ALICI: Müşteri
Madde 2 – Sözleşmenin Konusu
İş bu sözleşmenin konusu, Alıcının Satıcıya ait misyonkredi.com web sitesinden elektronik ortamda sipariş verdiği, sözleşmede bahsi geçen nitelikli haiz mal/hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketici Koruması Hakkında Kanunu ve 29188 sayılı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. Alıcı, satışa konu mal/hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmet siparişi verdiğini iş bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder. misyonkredi.com sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme ve fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.
Madde 3 – Sözleşme Tarihi
Satıcı tarafından daha önce imzalanmış bulunan iş bu iki nüsha sözleşme alıcı tarafından siparişin gerçekleştiği tarihte kabul edilmiş ve bir nüshası alıcının mail adresine gönderilecektir.
Madde 4 – Mal veya Hizmetin Teslimi, Sözleşmenin İfa yeri ve Teslim Şekli
Mal/hizmet, alıcının siparişi sırasında teslimini talep etmiş olduğu adrese teslim edilecektir.
Madde 5 –Teslimat Masrafları ve İfası
Satıcı, web sitesinde, ilan ettiği rakamın üzerinde alışveriş yapanların teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını ya da kampanya dâhilinde ücretsiz teslimat yapacağını beyan etmişse, teslimat masrafı satıcıya aittir. Satıcı, mal/hizmetin siparişinden itibaren 1-7 iş günü arasında teslim eder ve bu süre içinde yazılı bildirimlerle ek 10 (on) günlük süre uzatım hakkını saklı tutar. Herhangi bir nedenle mal/hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, sarıcı mal/hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
Madde 6 – Sözleşmeye Konu Olan Mal veya Hizmetin Özellikleri
Mal/hizmetin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, rengi ve tüm vergiler dâhil satış bedeli misyonkredi.com adlı web sitesindeki mal/hizmet tanıtım sayfasında yer alan bilgilerde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası sayılan fatura belirtildiği gibidir.
Madde 7 – Mal veya Hizmetin Peşin Fiyatı
Mal/hizmetin perin fiyatı sipariş sonu mail atılan örnek fatura ve ürün ile birlikte müşteriye gönderilen fatura içeriğinde mevcuttur.
Madde 8 – Vadeli fiyat
Mal/hizmetin satış fiyatına yapılan vadeye göre fiyatı sipariş sonu mail atılan örnek fatura ve ürün ile birlikte müşteriye gönderilen fatura içeriğinde mevcuttur.
Madde 9 – Ödeme Planı
Alıcının, kredi kartı ile ve taksitle alışveriş yapması durumunda siteden seçmiş olduğu taksit biçimi geçerlidir. Taksitlendirme işlemlerinde, alıcı ile kart sahibi banka arası imzalanmış bulunan sözleşmenin ilgili hükümlerince geçerlidir. Kredi kartı ödeme tarihi banka ile alıcı arasındaki hükümlerince belirlenir. Alıcı ayrıca bankanın gönderdiği hesap özetinde taksit sayısını ve ödemlerini takip edebilir.
Madde 10 – Yetkili Mahkeme
İş bu sözleşmeden kaynaklanabilecek ihtilaflarda, Tüketici Hakem Heyetleri, belirtilen değer üstüne Tüketici Mahkemeleri; bulunamayan yerlerde Asli Hukuk Mahkemeleri yetkilidir 

Başa dön
Misyon Kredi Müşteri Hizmetleri
Hızlı Başvuru