Bayram Kredisi

Bayram Kredisi 

Bayram dönemlerinde artış gösteren bayram kredisi taleplerinden daha fazla pay almayı düşünen bazı bankalar, rekabetçi kampanyalar düzenleme yoluna gidebilir. Elbette bu kampanyaların sunmuş olduğu fırsatlar genel olarak belirli vade ve tutarla sınırlandırılır. Yine de bu rekabetten dolayı tüm bankalar olmasa  bile bazı bankalar bayram dönemleri için daha uygun kredi kampanyaları düzenler. Bize ulaştığınız zaman Misyon kredi olarak Mynot raporunuzu çıkarırız ve size çıkabilecek kredi tutarı, hangi bankadan kullanacağınız gibi konularda bilgi veririz. 

Bayram Kredisi içerik görseli


En Uygun Bayram Kredisini Nasıl Bulurum?

En uygun bayram kredisi teklifinden yararlanmak için bütün bankaları kıyaslayarak karar verebilirsiniz. Banka ve kampanya sayısı göz önünde bulundurulduğunda ise kullanıcının kendisinin bu kıyaslamayı yapması çok uzun zaman alabilir ve tüm banka kampanyalarını bulmakta oldukça zordur. Bunun için bu işlemin çok kısa sürdüğü kredi karşılaştırma hizmeti veren Misyon kredi başvuru hizmeti almak daha doğru bir yol olacaktır.

Bayram Kredisi içerik görseli


Bayram Kredisi Nedir?

Bayram kredisi bankaların dini bayram dönemlerinde, ziyaret, tatil veya artış gösteren alışveriş masraflarına yönelik olarak sunmuş oldukları dönemsel yapılan kampanya kredileridir. Neredeyse  bankaların hepsi bayram kredisi ürünü çıkartıp bu rekabetin içinde olmaya çalışır.

Bayram Kredisi Şartları Nelerdir?

·         18 yaşını doldurmuş olmak

·         Kredi notunun riskli olmaması

·         Gelirin resmi geçerliliğinin olduğu evrak ile beyan edilmesi,

·         Konut kredisi dışında, kredi talebinin 36 ayın üzerinde olmaması,

·         Kredi aylık taksitlerinin aylık gelirin yarısından fazla olmaması,

·         İpotek verilecek eş onayının yazılı olarak bankaya sunulması,

Bankaların kredi şartları ve size ne kadar kredi çıkabilir öğrenmek için, Misyon kredi danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

Bayramda Kredi Kartıyla Alışveriş

Bayram dönemlerinde bankalar kredi ürünleri ya da kredi kartı özelinde bazı kampanyalar yaparlar. Ekstre atlama, taksit geciktirme ya da artı taksit bayramda kredi kartlı alışverişler açısından uygulanan kampanyalar arasında öne çıkanlardır. 

Bayram Kredilerinde En Yüksek Vade Nedir?

Bayram kredileri ihtiyaç kredisi kapsamında yer alan kredi kampanyalarından biri olmasından dolayı, en çok 36 ay vadeli olarak kullanımı mümkündür. Vade sınırı Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından belirlenir ve bankalarda bu sınıra göre davranır. Size uygun kredi ve bankalar hakkında Misyon kredi danışmanlık ile bilgi alabilirsiniz.

Bayram Kredilerinde Kredi Notu Önemli mi?

Bankalar kredi değerlendirmesi yaparken en önem verdikleri şey kredi notudur. Bu şekilde özel olarak yapılan Kurban Bayramı ya da Ramazan Bayramı kredilerinde de yine kredi notu yine en önemli ölçüt kabul edilir. Bazı bankalar rekabet içerisinde olabilmek için küçük dahi olsa kredi notu değerlendirmelerinde esneklik gösterilebilir.


Kredi Hesaplama Aracı

TL
0TL 500.00TL
Taksit
1 Taksit 36 Taksit
Kredi Tutarı
Vade Saysı
Faiz Oranı %
BSMV %
KKDF %
Aylık Taksit Ödemesi
Toplam Geri Ödeme

Bankalar Bayram Kredisi Veriyor Mu?

Eğer bayram kredisi çekmek isterseniz tercih edeceğiniz banka ile aktif olarak bir çalışmanız mevcutsa online kredi işlemlerine giriş yaparak resmi tatil (bayram tatili) olan günlerde kredi hakkınızı kullanabilirsiniz. Özel ve Devlet bankalarının bir çoğu bayram kredisi verir. 

Bayram Kredisi Nasıl Alınır?

Bayram kredisi için kolay bir şekilde başvuru yapabilirsiniz. Bankaların şubelerine gidip, telefonla  müşteri danışmanlarından talep edip, online olarak ya da bireysel hesabınızın olduğu internet sitesindeki yönlendirmeleri takip edip, başvuru yaparak Bayram Kredisi alabilirsiniz. 

Bayram Kredisi Ne Zaman Verilir?

Bayram kredisi her yıl iki defa verilir. Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı’ na özel vatandaşlar için kredi imkanı sağlanır. Bu haktan faydalanmak için bu dönemlerde bankaların yapmış olduğu kampanyaları takip edebilirsiniz. Size en uygun bayram kredisini alabilirsiniz.

Bayram Kredisi Faizli Mi?

Bayram kredisi faizsiz değildir. Hem özel hem de devlet bankaları tarafından verildiği için her bankanın faiz oranı değişiklik gösterir. Tüm bankaları inceleyerek, en düşük oranlı Bayram Kredisini bulabilirsiniz.

Bayram Kredisi 3 Ay Ertelemeli Mi?

Bayram kredisi bazı bankalar tarafından 3 ay ertelemeli olarak verilir. Bunlardan biri de Yapı Kredi Bankası’ dır. Krediyi kullandıktan sonra ödemesine 3 ay sonra başlayabilirsiniz. 

Başa dön
Misyon Kredi Müşteri Hizmetleri
Hızlı Başvuru