Taşıt Kredisi

Taşıt Kredisi 

Taşıt kredisi veren birçok banka, kredi kullanıcılarına özel ödeme şartları sunar. Avantajlı kampanyalar ile desteklenen bu hizmetle, birçok kişi ihtiyaç duyduğu araçlara kavuşabilir. Taşıt kredileri, araç sahibi olmak isteyenlerin aylık düzenli ödeme yaparak, en kısa sürede almasını  sağlar. Taşıt kredisi, sıfır km araçlar ya da ikinci el araçlar için alım fırsatı oluşturan bir kredi türüdür. 

Bu kredi çeşidiyle istediğiniz araca, uygun ödeme koşullarıyla sahip olmak mümkündür. Sıfır km araç alacaksanız  kredinin geri ödeme süresi boyunca araç rehin edilir. Kredi için kefile ihtiyaç duyulmaz. İkinci el araç kredisiyle satın alındıysa, kredinin geri ödeme süresince yine araç rehin edilir ve kredi için kefile ihtiyaç duyulur. Detaylı bilgi için Misyon kredi hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. 

Taşıt Kredisi içerik görseli


Taşıt Kredisi Detayları 


Taşıt kredisi sıfır km araç ya da ikinci el otomobiller arasından hangisi için başvuru yapılırsa yapılsın, Bankası, Akbank, İş Bankası veya TEB Bankası gibi bankalar deneyimli çalışanları ile sizler için her türlü desteği sağlar. Örneğin Akbank müşterilerini, sunmuş olduğu avantajlı taşıt kredisinden faydalanması için şubeye davet eder. İstenilen evrakların teslimi sonrası yaklaşık olarak 24 saat içinde ihtiyaç duyulan krediden faydalanmak mümkün hale gelir.
Taşıt kredisi banka faiz oranı, tamamına kredi, dosya masrafı gibi bilinmesi gereken çoğu konu ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmanın yolu bankalardan geçer. Banka faiz oranları bankalar arasında farklılık gösterir. Taşıt kredisi kampanyaları, taşıt kredisi başvurusu yapmak isteyenler için genellikle avantajlı bir sebep olabilir. 
Tercih edilen araç sıfır veya ikinci el ise ona göre taşıt kredisi başvurusu yapılıyor ve aracın kasko değeri göz önünde bulundurularak, aracın 60’ı ile yüzde 80’i arasında değişiklik gösteren bir oranda taşıt kredisi söz konusu olacaktır. Geri ödeme en fazla 60 ay vade ile sağlanır. Taşıt kredisi  için Misyon kredi telefon numarasından bize ulaşabilirsiniz. Mynot raporunuzu çıkartabilirsiniz. 


Taşıt Kredisi içerik görseli


Taşıt Kredisi Limitleri

Geçmiş senelerde araçların nihai satış bedelleri üstünden bankalardan temin edilecek azami kredi miktarı, satın almayı düşündüğünüz araç tutarının %50’sine denk olacak şekilde hesaplanırdı. BDDK tarafından yeni düzenleme doğrultusunda aracın nihai satış değeri 400.000 TL’ nin altında olan araçlar için en az vade süresi 48 ay, 400.000,01 TL – 800.000 TL arasında olan araçlar için en az vade süresi 36 ay, 800.000,01 TL – 1.200.000 TL arasındaki araçlar için azami süre ise 24 ay, son olarak 1.200.000 TL üstünde olan fakat 2.000.000 TL’yi geçmeyen araçlar için ise azami süre 12 ay olarak belirlenmiştir. 

Bu düzenleme sıfır km araçlar için geçerlidir. İkinci el araçlar için aracın değer tespiti kasko ücreti üzerinden yapılır. Nihai faturanın üstünden değer tespitinin yapılacağı ikinci el araçlarda aracın kaç yaşında olduğu, modeli ve diğer kasko fiyatlandırma kriterlerinin haricinde kasko fiyat değeri de taşıt kredisinin ne kadar olacağını belirleyen en önemli faktörler arasında yer alır. Misyon kredi danışmanlık hizmeti alarak bilgi sahibi olmak istiyorsanız, bize ulaşabilirsiniz. 

Taşıt Kredisi içerik görseli


Taşıt Kredisi Taksit Sayısı

Yeni bir araç satın alabilmek için taşıt kredisi başvurusunu yaptıktan sonra, sizin için en ideal ödeme seçeneklerine karar verip, kredinizin başvuru sürecini tamamlayabilirsiniz. Kredi vadesinin en maksimum sürede olması, yeni araç satın almayı düşünenler için büyük bir fırsat oluşturur. Düşük faizli ve vadesi uzun taşıt kredisi ile zorluk yaşamadan ödenecek olan taksitler, araç sahiplerinin en fazla tercih ettiği kredi seçenekleri arasında yer alır. Sıfır km araçlar için, bankanın avukatları aracılığıyla taşıt kredisi borcunun sona ereceği vade bitimine kadar, aracın ruhsatı üzerine güvenlik önlemi için “Satılamaz” ibaresi koyulur. 


Taşıt Kredisi Ve İhtiyaç Kredisi Farkı    


Taşıt ve ihtiyaç kredisi arasındaki farkı oluşturan en önemli detay faiz oranlarıdır. İhtiyaç kredisi, taşıt kredilerine kıyasla daha yüksek faiz oranlarına sahiptir. Bununla beraber, sıfır km araçlar için uygulanan taşıt kredisi faizi, ikinci el araçların kredi faizine göre daha düşük seviyelerdedir. İkinci el araçlar için kredi faiz oranları, aracın hangi model olduğu ve kaç yaşında olduğuna bağlı olarak sıfır araçlara göre daha yüksek tutulur. Misyon kredi iletişim numaralarından bize ulaşarak, detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kredi Hesaplama Aracı

TL
0TL 500.00TL
Taksit
1 Taksit 36 Taksit
Kredi Tutarı
Vade Saysı
Faiz Oranı %
BSMV %
KKDF %
Aylık Taksit Ödemesi
Toplam Geri Ödeme

Taşıt kredisi kaç Ay Oluyor?

0 – 400.000 TL arasında olan araçlar için en az 48 ay, 400.001 – 800.000 TL arasında fiyata sahip olan araçlar için en az 36 ay, 800.001 – 1.200.000 TL arasında bir fiyatı olan araçlar için en az 24 ay, 1.200.001 – 2.000.000 TL arasında olan araçlar için en az 12 aya kadar taşıt kredisi kullandırılır.

Taşıt Kredisi Daha Mı Avantajlı ?

İhtiyaç kredisi için daha düşük tutarda kredi kullanabilirken taşıt kredisi ile daha yüksek tutarda kredi kullanma imkanı bulabilirsiniz. Yüksek fiyatlı bir araba satın almak istiyorsanız taşıt kredisine başvurmak sizin için daha avantajlı olacaktır.

Taşıt Kredisi Herkese Çıkar Mı?

2. el taşıt kredisinden faydalanmak için gerekli olan en büyük koşul aracın yaşıdır. Bankalar genel olarak yaşı yüksek olan taşıtlar için kredi vermeyi tercih etmezler. Yaş sınırı bankadan bankaya değişiklik gösterse de genel olarak en fazla 8 yaşa kadar olan araçlar için kredi imkanı sunulur.

0.49 Taşıt Kredisi Hangi Araçlar İçin Geçerli?

Birçok firmanın daha katılımıyla anlaşmalı firmalar taşıt araçlar için Hyundai, Honda, Fiat ve Renault Mais, ticari araçlar için Ford, Fiat, Otokar, Isuzu ve BMC olarak belirlenmiştir. Bu marka ve araçlar bu faiz oranından yararlanabilir.

Taşıt Kredisi İçin Peşinat Şartı Var Mı?

Taşıt kredisi için peşinat şartı sunulmaz. Araç fatura tutarı ne kadarsa bunun için başvuru yapabilirsiniz. Sıfır arabalar için bu durum değişiklik gösterebilir. Bazen sıfır araçlarda peşinat istenebilir.

Başa dön
Misyon Kredi Müşteri Hizmetleri
Hızlı Başvuru